13 věcí, které je třeba zvážit při nákupu traktoru

Před nákupem kolového traktoru stojí za to pochopit základní pojmy a informovat prodejce o tom, jakou technickou specifikaci hledáte. Také tato terminologie bude užitečná pro ty, kteří chtějí dát svůj traktor na prodej. Vzhledem k tomu, že vaše zemědělská domácnost bude mít masivní pomoc od zakoupených traktorů, je důležité, aby zvolený stroj měl všechny potřebné funkce. Před nákupem traktoru vytvořte seznam požadavků, které by měl splňovat. Nejprve určete, zda potřebujete nove traktory nebo použité zahradní traktory. I když je pravda, že lov na traktoru může být zastrašující, tento krok bude znamenat dlouhou cestu, jak zajistit, aby jste našli svého pracovníka, kterého pojedete. Pokud tedy traktor stále postrádá plynulost, sjednejte si tyto podmínky s traktorem.

Co potřebujete vědět

 1. Two-wheel Drive (2WD) nebo dvoukolové traktory. Kolový traktor umožňují oběma motorům současně získat výkon z motoru. Mnoho traktorů umožňuje zákazníkovi přepínat mezi 2WD a 4WD na základě ovládacího panelu.
 2. Four-wheel Drive (4WD) nebo čtyřkolové traktory. Vozidla s pohonem čtyř kol umožňují všem čtyřem kolům současně získat výkon z motoru.
 3. Zátěž. Obvykle se nachází v zadní části traktoru. Tato váha slouží jako protizávaží pro velké zatížení, jako je například vozík nesený v čelním nakladači.
 4. Forward/Reverse (F/R). To je široce rozšířené u traktorů se standardními převodovkami, dovolovat zjistit mnoho dopředu a dozadu rychlosti jsou k dispozici modelu.
 5. Nakladače. Velký kbelík podobný nářadí připojený k přední části traktoru, čelní nakladač se používá k zvedání materiálů, jako jsou kameny a nečistoty.
 6. Gallons Per Minute (GPM). Tato jednotka slouží k měření hydraulického výkonu traktoru, který se používá při řízení a při provozu doplňkových zařízení.
 7. Koňská síla (HP). Jedná se o měření celkového výkonu traktoru.
 8. Hydrostatická převodovka (HST). Kolový traktor používají místo standardního převodu spojky a převodovky hydraulický pohon-pohon. Hydrostatické přenosy bývají snazší pracovat, protože fungují jako automatická převodovka v automobilu.
 9. Mechanický pohon předních kol. Používá se v traktorech s různě velkými předními a zadními koly, což jim umožňuje 4WD schopnosti i přes rozdíl rozměrů kol.
 10. Odběr výkonu. Tento rotující hnací hřídel umožňuje nářadí, jako je sekačka, nakladač nebo rypadlo, aby vytáhly energii z motoru do chodu. Většina traktorů je dodávána se standardním vývodovým hřídelem namontovaným vzadu, ale u některých modelů jsou k dispozici také středové vývody.
 11. Ochranná konstrukce proti převrácení. Speciální rám poskytuje bezpečné prostředí pro obsluhu traktoru jen v případě převrácení.
 12. Otáčky za minutu (RPM). Počet otáček za minutu.
 13. Tříbodový závěs. Standardní metoda přidávání připevnění k traktoru znamená použití dolních bodů a jednoho horního bodu.

S dlouholetými zkušenostmi z prodeje traktorů, Traktory Morava jistě bere v úvahu každý z těchto bodů, když dává svým klientům radu týkající se nákupu zemědělského stroje. Jsme opravdu hrdí na to, že dodáváme pouze kvalitní traktory v České republice i na export. Naše traktory na prodej jistě pomohou vašemu podnikání růst.

Top nabídky